Двері є таким же важливим компонентом обробки інтер'єрів, як і меблі, і потребують простого та періодичного обслуговування, щоб їх зовнішній вигляд зберігався довгі роки, радуючи Ваші очі.
ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ
Дерев'яні двері не повинні піддаватися частковому впливу сонячного світла, це може викликати нерівномірну зміну кольору лакофарбового покриття.
Уникайте надмірної сухості та високої температури всередині приміщення. Не залишайте двері поблизу опалювальної системи. Великі коливання вологості або температури можуть призвести до появи тріщин і викривлень окремих елементів конструкції дверей.
Для нормальної експлуатації дерев'яні двері повинні зберігатися та експлуатуватися в приміщеннях з нормальним і сухим температурно-вологісним режимами, тобто з відносною вологістю внутрішнього повітря 40-60% і температурою повітря 15-25°С. Якщо в приміщенні плануються ремонтні роботи, внаслідок яких відбувається тривале (більше 3-х днів) підвищення відносної вологості повітря понад допустимі величини (обклеювання шпалерами, штукатурка укосів, монтаж плитки тощо), двері з приміщення необхідно винести або герметично закрити їх поліетиленом.
Встановлення дверей у споруджуваному або ремонтованому приміщенні можна проводити тільки після остаточного висихання всіх будівельних матеріалів.
Дерев'яні двері покриваються лаком або фарбою, тому при зберіганні необхідно уникати потрапляння на них прямого сонячного світла, яке може викликати нерівномірну зміну кольору дерева.
При чищенні дерев'яних дверей дуже важливо дотримуватися деяких базових принципів. Перш за все користуйтеся тільки спеціальними речовинами. Більшість засобів для чищення з розпиленням, наявних у продажу, не надає жодного захисного ефекту на двері, а в деяких випадках може навіть пошкодити лакофарбовому покриттю дерев'яних дверей. Простим вирішенням цієї проблеми може бути використання розчину для чищення, що складається на 90% з водопровідної води та на 10% зі спирту. Категорично забороняється навіть випадкове використання миючих рідин або абразивних порошків, які можуть вступити в хімічну взаємодію з дерев'яними дверима, прискорюючи таким чином їх старіння.
Користуючись вище описаним водним розчином спирту, можна ґрунтовно, швидко та ефективно очистити поверхню дерев'яних міжкімнатних дверей. Процедура очищення проста: змоченою в розчині та добре віджатою ганчіркою протріть усі поверхні всіх компонентів дверей, видаливши пил. Повторно виконати ту ж процедуру майже сухою ганчіркою, видаливши сліди вологи.