www.dveri-vikna.kiev.ua (050)9276434 (067)2340690 (067)2340690

 

ДОГЛЯД ЗА МІЖКІМНАТНИМИ ДВЕРИМА З МАСИВУ

Двері є таким же важливим компонентом обробки інтер'єрів, як і меблі, і потребують простого та періодичного обслуговування, щоб їх зовнішній вигляд зберігався довгі роки, радуючи Ваші очі.

ЗАГАЛЬНІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Дерев'яні двері не повинні піддаватися частковому впливу сонячного світла, це може викликати нерівномірну зміну кольору лакофарбового покриття.

Уникайте надмірної сухості та високої температури всередині приміщення. Не залишайте двері поблизу опалювальної системи. Великі коливання вологості або температури можуть призвести до появи тріщин і викривлень окремих елементів конструкції дверей.

Для нормальної експлуатації дерев'яні двері повинні зберігатися та експлуатуватися в приміщеннях з нормальним і сухим температурно-вологісним режимами, тобто з відносною вологістю внутрішнього повітря 40-60% і температурою повітря 15-25°С. Якщо в приміщенні плануються ремонтні роботи, внаслідок яких відбувається тривале (більше 3-х днів) підвищення відносної вологості повітря понад допустимі величини (обклеювання шпалерами, штукатурка укосів, монтаж плитки тощо), двері з приміщення необхідно винести або герметично закрити їх поліетиленом.

Встановлення дверей у споруджуваному або ремонтованому приміщенні можна проводити тільки після остаточного висихання всіх будівельних матеріалів.

Дерев'яні двері покриваються лаком або фарбою, тому при зберіганні необхідно уникати потрапляння на них прямого сонячного світла, яке може викликати нерівномірну зміну кольору дерева.

При чищенні дерев'яних дверей дуже важливо дотримуватися деяких базових принципів. Перш за все користуйтеся тільки спеціальними речовинами. Більшість засобів для чищення з розпиленням, наявних у продажу, не надає жодного захисного ефекту на двері, а в деяких випадках може навіть пошкодити лакофарбовому покриттю дерев'яних дверей. Простим вирішенням цієї проблеми може бути використання розчину для чищення, що складається на 90% з водопровідної води та на 10% зі спирту. Категорично забороняється навіть випадкове використання миючих рідин або абразивних порошків, які можуть вступити в хімічну взаємодію з дерев'яними дверима, прискорюючи таким чином їх старіння.

Користуючись вище описаним водним розчином спирту, можна ґрунтовно, швидко та ефективно очистити поверхню дерев'яних міжкімнатних дверей. Процедура очищення проста: змоченою в розчині та добре віджатою ганчіркою протріть усі поверхні всіх компонентів дверей, видаливши пил. Повторно виконати ту ж процедуру майже сухою ганчіркою, видаливши сліди вологи.

ПОЛІРУВАННЯ ДВЕРЕЙ З ЛАКОВИМ ПОЛІЕСТЕРНИМ ПОКРИТТЯМ

Після чищення завжди обов'язково обробити вироби поліроллю для меблів. Особливо ретельно поліроллю необхідно обробляти низ дверної рами (коробку, лиштви). Оскільки під час прибирання підлоги, особливо вологого, ця частина виробу страждає найбільше.

Краще застосовувати поліроль, що містить натуральний віск. Усі матеріали з часом руйнуються. Так само й лак, яким оброблені двері. Згодом на його поверхні утворюються мікроскопічні тріщини. Затирання восковою поліроллю закриває їх і не дає їм збільшуватися в розмірі. Якщо зростання тріщин не зупиняти, то навіть у дуже якісному лаку, через 12-15 років вони можуть стати настільки великими, що через них волога та кисень з повітря почнуть проникати в деревину, і вона почне змінювати свій зовнішній вигляд. Застосування воскових поліролей, навіть один раз на рік, у кілька разів продовжить життя встановлених у вашому домі дверей.

Існують двері з блискучим поліестерним лаковим покриттям, у яких рекомендуємо періодично проводити огляд його стану. Забудькуватість або неправильний догляд можуть сприяти появі подряпин та інших поверхневих дефектів. Користуючись спеціальною обробкою, можливо швидко видаляти будь-які недосконалості покриття та повертати дверям престижний блиск лаку. Нижче наводжу деякі прості операції:

  • Злегка зволожити та зашкурити пошкоджену поверхню в області дефекту спеціальною дрібною шкіркою. Увага!! Зерно абразивної поверхні шкірки або абразивного диска має бути 1000/2000.
  • Намазати на оброблювану поверхню невелику кількість полірувального воску та за допомогою спеціальної м'якої ганчірочки втерти віск, домагаючись колишнього блиску.

ЗВИЧАЙНИЙ ДОГЛЯД ЗА ДВЕРИМА З ДЕРЕВА

Звичайний догляд не пов'язаний з необхідністю дрібного ремонту, а обмежується тільки періодичними оглядами та очищенням. Має стати гарною нормою проводити кожні два роки такі процедури:

  • Перевірити нормальне функціонування дверей та їх компонентів (замків, петель)
  • Зняти полотна з коробів, щоб очистити петлі та знову змастити їх відповідними автомобільними напіврідкими мастилами. При необхідності відрегулювати петлі.
  • Зняти та розібрати замки для чищення та змащення їх компонентів.

ДОВГОСТРОКОВЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ

Враховуючи, що середній термін служби добротних міжкімнатних дверей становить 30-40 років, раджу в особливих випадках проводити такі дії:

  • Замінити скло
  • Замінити ручки
  • Замінити ущільнювачі в коробі
  • Повторне лакування всіх компонентів міжкімнатних дверей

 

Увага!! При проведенні робіт, пов'язаних зі штукатуркою стін, або при проведенні робіт з влаштування підлог (плитка, паркет та інше) виникає ситуація потенційної небезпеки для міжкімнатних дерев'яних дверей, оскільки при даних роботах застосовуються хімічні компоненти, які можуть серйозно погіршити якість поверхневої обробки дверей. Якщо немає можливості зняти полотна з коробів, тимчасово зберігати їх в приміщенні позбавленому пилу, то рекомендуємо закрити короби і полотна поліетиленом або вчасно видаляти з дверей плями фарби або штукатурки, а також пил за допомогою змоченої в мильній воді ганчірки.

Виконані замовлення

Виконані замовлення